H

html

css

Jak zrobić stronę w HTML i CSS - Pozycjonowanie czyli promocja strony

Kurs tworzenia strony www html css

To kluczowy etap w drodze do odniesienia sukcesu przez witrynę WWW. Decydującą techniką mającą wpływ na powodzenie tej strategii jest pozycjonowanie, czego wynikiem jest wyświetlanie witryny na jednej z najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki internetowej na określone słowa kluczowe.

Optymalizacja

Na początek zajmiemy się optymalizacją naszej strony, czyli uporządkowaniem kodu tak, aby zawierał tylko niezbędne elementy, ale przede wszystkim wartościową treść.

  • słowa kluczowe - treść powinna zawierać słowa kluczowe, które są zgodne przekazem naszej strony, dodatkowo dobrze jest je umieszczać w nazwie domeny, plików, tytule
Przykład
<title>Tytuł zawierający słowa kluczowe</title>
  • opis strony - powinien zawierać maksymalnie do 150 znaków, gdyż tyle będzie widoczne w oknie przeglądarki
Przykład
<meta name="description" content="Opis naszej strony zawierający
słowa kluczowe" />
  • meta keywords - umieszczamy tylko słowa kluczowe znajdujące się w treści naszej strony jednak obecnie nie ma on większego znaczenia
Przykład
<meta name="keywords" content="słowa kluczowe odzdzielone przecinkami" />
  • wyróżnienie tekstu - stosujemy hierarchię nagłówków h1, h2, h3, pogrubienie, pochylenie
Przykład
<strong>pogrubienie</strong>

pogrubienie

<em>pochylenie</em>

pochylenie

  • odnośniki - czyli hiperlinki przenoszą użytkowników pomiędzy podstronami serwisu
Przykład
<img src="zdjecie.jpg" alt="zdjecie" title="zdjecie" />
  • ALT i TITLE - jeśli umieszczamy na stronie zdjęcia warto zadbać o zastosowanie atrybutów ALT oraz TITLE, których opis powinien być zgodny z tym co przedstawia dana fotografia
Przykład
<img src="zdjecie.jpg" alt="zdjecie" title="zdjecie" />

Pozycjonowanie

Działania z zakresu pozycjonowania mają spowodować pojawianie się linków np. w katalogu stron kierujących na naszą witrynę. Im więcej linków z wartościowych katalogów prowadzi do naszej strony tym wyżej znajdzie się ona w wynikach wyszukiwania.

Dodawanie strony najlepiej zacząć od popularnych wyszukiwarek - Google, Yahoo oraz dużych katalogów - onet, wp.

Pamiętajmy o tym, że zawartość naszego serwisu jest kluczowa i bez wartościowej treści trudno będzie osiągnąć nam wysokie miejsca. Zwróćmy także uwagę na ilość słów kluczowych. Przesyt może doprowadzić do wykluczenia naszej strony z wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie to długotrwały proces, niemniej zastosowanie się do powyższych wskazówek sprawi, że będziemy mogli obserwować szybsze wspinanie strony na wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych, a co najważniejsze będziemy zdobywać coraz więcej użytkowników odwiedzających naszą witrynę.

comments powered by Disqus

Do góry